FC.Virtus Kispályás labdarúgó csapat Várpalota

A Város szervezésében induló bajnokság mérkőzéseiről, kupákról egyéb eseményekről és a más városokban történő szerepléséről nyújtunk tájékoztatást.

2010.10.28. CSÜTÖRTÖKI FOCI 19.45.-KOR KEZDŐDIK

Felnőtt csapat

Büki TK - Morello.hu-VBSK 1:0

PostDateIcon2010. október 23. szombat, 18:45 | PostAuthorIconÍrta: Hardi János |

Büki TK - Morello.hu-VBSK   1:0

nezo1 nezo2 nezo3

Büki TK: Sásdi - Németh V. - Németh P. - Nyírő - Vörös - Kovács - Földvárszki - Németh N. - Szabó( Vinkovics) - Molnár ( Kocsis) - Szalai (Savanyó)Edző: Takács Gábor

Várpalota: Radnai - Bíró - Kovács - Bálint - Pavelka - Lukács (Új T.) - Szabó P. - Wellesz (Zámbó) - Dunavölgyi (Papp R.) - Humli - Hardi
Edző: Szabó Csaba

Kiváló futballidőben kezdődött a mérkőzés. Enerváltan kezdett a várpalotai csapat, így fölénybe kerültek a hazaiak. Az első lehetőség a vendéglátók előtt adódott, a 10. percben Szabó cselezgetett a jobb oldalon, középre gurítását Vörös lőtte Radnai kezébe. Három perccel később góllá érett a hazai fölény, Németh P. jobboldali beadását Kovács kifejelte, éppen az érkező Németh N. elé, aki 16 méterről nagy gólt lőtt. (1:0) A 23. percben történt az első említésre méltó vendég akció, melynek végén Lukács 28 méterről leadott lövését könnyedén szedte fel a hazai kapus. A 28. percben baloldalról belőtt büki szabadrúgást húzott le Radnai. A néhány perc után jobboldali büki támadást követően Németh N. tört be a 16-on belülre, 14 méterről leadott lövését Radnai védte. Egy perccel később 40 méteres keresztátadást vett át Szabó, egy csellel levette védőjét, középre gurítását Molnár lőtte kapura, de Radnai a helyén volt. A 37. percben vendég labdaszerzést követően Hardi ugratta ki a jó ütemben kilépő Szabó P.-t, aki nagy helyzetben 14 méterről kapu mellé durrantott. A 38. percben hazai kontrát Szalai fejezett be, 18 méterről leadott lövése a kapu mellett hagyta el a játékteret. A félidő hajráját hazai helyzetek jellemezték, előbb Szabó beadásátMolnár lőtte mellé, majd az azt követő rosszul elvégzett kirúgást Szabó szerezte meg, de nagy helyzetben kapu fölé lőtt. A 45. percben Bálint vesztett labdát a félpályán, Molnáregyedül tört kapura, de elkapkodta helyzetét és Radnai kezébe emelte a játékszert. Hazai támadással fejeződött be az első játékrész, Szabó 18 méterről leadott lövését védte magabiztosan a vendég hálóőr.

Szünetben kettős cserét hajtott végre a vendég várpalotai együttes, Lukács helyett Új T.,Dunavölgyi helyett Papp R. lépett pályára. Az 55. percben baloldali hazai szabadrúgást követően az elalvó védők közül Nyírő bújt ki és fejelt kapu mellé. Két perccel később hasonló szituációban Nyírő feje felett centikkel ment el a labda, és a kapu mellett hagyta el a játékteret.

Az 58. percben jobboldali vendég szabadrúgást követően a röviden kifejelt labda Wellesz elé került, akinek 11 méterről leadott erőtlen lövése kapu mellé ment. Három perccel későbbNémeth N. 20 méterről elvégzett szabadrúgása méterekkel kapu fölé szállt. A 63. percben formás vendég akciót követően Humli elé került a labda, 14 méterről leadott lövését óriási bravúrral védte a hazai kapus. Az ezt követő szögletből a mérkőzés sorsdöntő pillanata következett, mikor Szabó P. szögletét Bíró a kapuba fejelte, viszont a hölgy asszisztens jelzésére - aki a szögletnél az alapvonaltól 10 méterre figyelte az eseményeket -, a játékvezető azonban továbbot intett, érvényes góltól megfosztva a vendég együttest. A szituációt követő reklamálás miatt először Szabó P., majd Pencz gyúró, végül Szabó edző is a kiállítás sorsára jutott. Az edző kiállításánál a nézőtérről történő bekiabálást vélte úgy az asszisztens, hogy a vezetőedző szájából hangzott el, így gyakorlatilag kiállítatta az ártatlan trénert. A meg nem adott gól után az addig jól működő játékvezető „összeesett" és kicsúszott a kezéből a mérkőzés. A 72. percben vendég labdavesztést követően Vinkovicsfutott el a jobb oldalon, lerázta védőjét, lövése centikkel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 74. percben Kovács nagyszerű keresztlabdával hozta helyzetbe Hardit, akinek lövése a kapusról szögletre pattant. Négy perccel később röviden szabadítottak fel a palotai védők, a labda Savanyó elé pattant, aki nagy helyzetben Radnait találta el, a kapus szögletre mentett. A 83. percben Szabó lőtt 18 méterről mellé. A kirúgásból visszafejelt labdávalVinkovics lépett ki, azonban Radnai jól lépett ki a kapujából és felszedte a csatár elől a labdát. A 88. percben egy ártalmatlan faultot követően Kovácsot érthetetlen módon kiállította a játékvezető, ezzel is tetézve kritikán aluli teljesítményét. A 90. percben Földvárszki indult be a kilépő védők között, és nagy helyzetben leadott lövését védte bravúrral a vendégek kapusa. A 92. percben Papp R. került helyzetbe, 18 méteres lövését védte Sásdi. Az ellentámadásból Vinkovics lépett ki, de hatalmas helyzetét Radnai óriási bravúrral védte.

A vendégek egy félidőnyi előnyt adtak ellenfelüknek. A második félidőben olyan játékot produkáltak, mellyel meg lehetett volna nyerni a mérkőzést, igaz a játékvezetés döntő módon befolyásolta az eredményt.

Jók: Sásdi, Németh N., Németh P., ill. Radnai, Kovács.